جهانی فکر کنیم ایرانی زندگی کنیم - بیایید با هم فرهنگ جدید برای ایرانی ها تدوین کنیم

بهترین عطر های سال ۲۰۰۹-2010

 

این عطر ها تولید سال ۲۰۰۹ می باشد که در سال

 

۲۰۱۰ جوایز FIFI شبیه اسکار  دریافت کرده اند.

 

این جوایز به شرح ذیل می باشند.

 

لوکس زنانه

Lola Marc Jacobs – Coty Prestige

(قابل توجه اینکه این عطر در ایران خیلی کم یاب است)

کلا عطر های مارک ژاکوب چه مردانه چه زنانه آن خوش بو هستند و به دلیل نداشتن نمایندگی در ایران مقداری سخت به دست می رسند ولی بصورت مسافری وارد می شوند


لوکس مردانه

Tom Ford Grey Vetiver – The Estée Lauder Companies

(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است. وتیور یا خس خس عطر پایه ای است که در خیلی از عطر های مردانه استفاده می شود و بویی صرفا قوی و مردانه دارد. شبیه بوی مالیزیای سبز که  ارزان قیمت نیز است و یا Guerlain vetiver که سالهاست معروفترین عطر خس خس یا همان وتیور در دنیا می باشد است بوی تلخ مردانه ای دارد وقبل از اینکه دنبال آن بگردید دئودورانت و یا افترشیو مالیزیای سبز را امتحان کنید می توانم به شما اطمینان دهم که تفاوت زیادی ندارد فقط هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. من خود به Guerlain vetiver خیلی علاقه دارم  و20 سال است که همزمان دئودورانت و افترشیو مالیزیای سبز را  آن را ترکیب واستفاده می کنم  دقیقا همین بوی همین تام فورد وتیور را می دهد. اگر به بوی وتیور یا خس خس علاقه دارید و به دلیل قوی بودن آن در تابستان نمی توانید از آن استفاده کنید من Guerlain Frozen vetiver  را به شما پیشنهاد می کنم حتما همراه با دئودورانت و آفترشیو مالیزیای سبز از آن استفاده کنید ترکیب خیلی جالبی می شود. اگر تلخی آن خیلی برایتان زننده بود می توانید کنزو پاور که ترکیب تلخ و شیرین خس خس است را به جای Guerlain Vetiver  استفاده کنید عطر جالب و دارای پخش خوبی است. اتفاقا همین الآن هم که این مقاله را می نویسم عطر کنزو پاور را زده ام)


عطر پر مصرف زنانه (قیمت متوسط)

Halle by Halle Berry – Coty

(قابل توجه اینکه این عطر در ایران خیلی کم یاب است)


عطر پر مصرف مردانه (قیمت متوسط)
Seduction in Black, Antonio Banderas – Puig USA, Inc.

(قابل توجه اینکه آبی آن در ایران پر فروش تر می باشد. عطر آبی آن خنک و میوه ای است. باندراس مشکی چیزی شبیه آرمانی بلک کود است بیشتر به دلیل اینکه خیلی ارزانتر است جایزه را برده. نو آوری در آن نیست. یعنی اینکه اگر قبلا بلک کود را بو کرده باشید متوجه می شوید که پس از خشک شدن همان بو فقط مقداری ملایم تر است)

عطر نو آوری حرفه ای زنانه

Bond No.9 Astor Place – Bond No. 9 New York
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

عطر نو آوری حرفه ای مردانه
Bond No. 9 Brooklyn – Bond No. 9 New York
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

عطر فروش اختصاصی زنانه
Love Rocks – Victoria’s Secret

عطر های ویکتوریا سیکرت مخصوصا مردانه های آن در ایران خیلی پر فروش بوده اند که  فکر می کنم به دلیل نام آن بیشتر فروش رفته ولی به نظر بنده شماره 1 و 2 مردانه آن هر دو خوش بو هستند. شماره 1 که خیلی هم دوام خوبی دارد. شماره 2 ملایم و خاص می باشد.

چون نمایندگی ندارد کمتر در فروشگاه ها می توانید آن را مشاهده کنید اما اگر جزو آنهایی هستید که دوست ندارید فرد دیگری بوش شما را بدهد و نمی خواهید مبلغ زیادی هم روی عطر های گران قیمت خرج کنید انتخاب مناسبی می باشد. معمولا تولیدات این کارخانه هم اختصاصی می باشد و هم قیمت های مناسبی نسبت به عطر های دیگر دارد.

عطر فروش اختصاصی مردانه

Patrick Dempsey 2 – Avon Products, Inc.
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)


بوتیک تخصصی

Tom Ford White Suede – The Estée Lauder Companies
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

عطر پر شهرت سال

ck one – Calvin Klein Cosmetics/Coty Prestige
این عطر جزو عطر های پر فروش در ایران نیز می باشد عطر جوانانه و خوش بویی هم است. برای سنین زیر 25 سال ساخته شده اما به این معنا نیست که دیگران نمی توانند از بوی آن لذت ببرند. خنک و لیمویی است و دوام خوبی هم دارد. نسبتا قیمت مناسبی نیز دارد. تولیدات این کارخانه معمولا با قیمت های مناسب عرضه می شود و کلا این کارخانه روی عطر های اسپرت دوگانه مصرف زنانه مردانه خیلی کار می کند.

 

عطر حمام

Couture Couture by Juicy Couture – Elizabeth Arden
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

بهترین بسته بندی زنانه عطر های مصرف عمومی
Bath & Body Works Signature Collection P.S. I Love You EDT – Bath & Body Works
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

بهترین بسته بندی مردانه عطر های مصرف عمومی

Comme une Evidence – Yves Rocher North America Inc.

(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)


بهترین بسته بنده عطر های باکلاس زنانه

Life Threads Collection: Silver, Gold, Platinum – La Prairie
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است)

بهترین بسته بندی عطر های باکلاس مردانه

John Varvatos Artisan – John Varvatos Fragrances Division of Shiseido
جزو عطر هایی می باشد که در ایران نیز استقبال خوبی از آن شده هم خوش بو است و هم بسته بندی فوق العاده شیکی دارد شیشه آن در یک حصیر بافته بسته بندی شده. بوی ملایم و باحالی هم دارد و برای فصل های گرم فوق العاده است


بهترین تبلیغ عطر زنانه
Chanel No 5: "Train de Nuit" – Chanel
عطر شانل شماره 5 طی سالهای متمادی جزو عطر های پر فروش و گران قیمت در ایران بوده این عطر که معنای نام آن قطار شبانه است تا لحظه نگارش این مقاله هنوز در ایران پخش عمومی نشده اما چون نمایندگی دارد قطعا می توان منتظر آن بود. کلا به نظر شخصی بنده عطر های کارخانه شانل چه مردانه چه زنانه آن جزو بهترین عطر ها می باشند و علیرغم قیمت های بالای آن جزو عطر های مطلوب عطر بازان هستند. من کلا به همه تولیدات این کارخانه علاقه دارم  کارهای باکلاس و خاص تولید می کند. بوهایی که شما کمتر بر روی فرد دیگری بو می کنید. عطر کوکو شانل زنانه آن بیش از هفتاد سال است که جزو پر فروش ترین عطر های جهان است و در ایران نیز خیلی  طرفدار دارد.  عطر آبی مردانه آن نیز امسال تولید شده هنوز تا لحظه نوشتن این مقاله در بازار ایران پخش نشده اما فکر می کنم خیلی خوش بو باشد.


بهترین تبلیغ عطر مردانه
ck one "We Are One" – Calvin Klein Cosmetics, Coty Prestige
با عطر سی کی وان  که در ایران جزو پر فروش ها است فرق می کند. این عطر دوگانه مصرف مردانه و زنانه است.


بهترین مجموعه عطر
Scentbug Diffuser – Slatkin & Co. Limited Brands


عطر ویژه
Firmenich for Tom Ford Grey Vetiver
(قابل توجه اینکه به دلیل نبود نمایندگی این عطر در ایران نایاب است اما شبیه بوی مالیزیای سبز که  ارزان قیمت نیز است و یا Guerlain vetiver که سالهاست معروفترین عطر خس خس یا همان وتیور در دنیا می باشد است)


بهترین پوشش خبری در مورد عطر
Allure Women’s Scent Feature December 2009


جایزه بهترین طراح عطر سال زنانه
 
Michael Kors

جایزه بهترین طراح عطر سال مردانه
 
Usher

 

 از نشریاتی که این مقاله را منعکس می کنند

خواهشمند است منبع و نویسنده را نیز ذکر کنند

 هزینه ای برایشان ندارد

ولی احترام به حقوق خود و نویسندگان خود می باشد.

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 9:15 | لینک  | 

      نظر به علاقه شديدم به عطر و ادكلن و نوشتن تعداد زيادي از مقالات در وبلاگ خود و سايت هاي خارجي هميشه با سوالي پيرامون عطر هايي كه تحريك كننده جنسي مي باشند سوال هاي زيادي از من شده. در ايران نيز خيلي از دوستان ايميل و پيغام هاي متعدد براي بنده در اين مورد ارسال كرده اند و چون ظاهرا موضوعي خيلي تفكر بر انگيز است و برخي سود جويان جديدا در ايران تلاش مي كنند مخصوصا از طريق اينترنت جوانان را گول بزنند بر آن آمدم كه اين مقاله را بنويسم.

       از پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) روايت است كه هميشه با غسل و وضو - لباس (سفيد) تميز – روغن زيتون به موها و ريش مرتب خود مي زدند و عطر گل كاشان ايران (كه بعدها به نام وي به اسم گل محمدي معروف شد) ظاهر مي شد و هميشه براي نظافت و آراستگي پيروان خود اهميت زيادي قايل بود و غسل و وضو گرفتن اجباري مسلمانان قبل از نماز و انجام برخي فرايض ديني نيز جزو تعاليم ديني اسلامي براي تميز بودن و آراسته بودن مي باشد. و همین امر منجر به علاقه خیلی ها به عطر گل محمدی شد و سالها و تا بحال این رایحه به عنوان نمادی از پیامبر نزد مسلمانان باقی مانده. و گویا از دلایل توجه و علاقه حضرت خدیجه (س) به وی علاوه بر شخصیت قوی - صداقت و درستکاری همانا ظاهر آراسته - تمیز و معطر ایشان بوده. این امر نیز در روایات متعدد از افراد مختلف چه زنان و چه مردان نقل شده.

اولا بايد اين را بگويم كه چيزي به نام عطر تحريك كننده جنسي وجود ندارد و اگر هم كسي بتواند چنين چيزي را كشف كند يك شبه راه صد ساله را طي كرده و ملياردر مي شود. برخي معتقد هستند كه برخي بوها روي طرف مقابل تاثير تحريك آميز دارد مثلا مشك آهو – عنبر – ماده اي بنام فرومون ... و حتي برخي به بوي پياز اعتقاد دارند. فقط با قرار دادن نام مشك و بوي پياز كنار هم مي توانيد متوجه شويد كه چقدر تفاوت در اين اعتقادات وجود دارد. در واقع برخي حيوانات بوهايي را جهت جذب همنوع خود از خود ايجاد مي كنند كه فكر مي كنم فقط براي همنوعان خود آنها موثر باشد نه براي انسان ها. برخي هم معتقد هستند كه در خود بدن برخي انسان ها بوهايي (از طريق تعريق) ايجاد مي گردد كه تحريك كننده جنسي مي باشد و نام آن را فرومون گذاشته اند كه در واقع فقط راهي براي پول در آوردن است چرا كه معمولا انسان ها از بوي عرق بدن بدشان مي آيد تا تحريك شوند. حال كه اينها را گفتم بايد به اين مساله نيز اشاره كنم كه برخي عطر ها با نام هاي  تحريك آميز همچون 212 سكسي و يا وري سكسي 1و2 شركت ويكتوريا سيكرت و يا سكشوال از مايك گرمين و ... توليد كرده اند كه در واقع فقط نام تحريك آميز دارند. البته بماند كه برخي نيز خوش بو نيز مي باشند اما نه در حد تحريك جنسي.

محققين در يافته اند كه معمولا انسان ها بيشتر جذب ظاهر آراسته و شخصيت طرف مقابل خود مي شوند و خوش بو بودن فرد جزو ظاهر آراسته وي مي باشد چه بسا با افرادي برخود داشته ايد كه عليرغم داشتن شخصيت فوق العاده قوي با بود نامطبوع خود از جمله بوي عرق و يا همان بوي پياز منجر به دفع شما گشته اند.

بايد اين را بگويم كه معمولا علاقه به بوي خاص و يا عطر خاص منجر به جذب طرف مقابل مي گردد تا محتواي آن عطر و يا بو. معمولا نيز اين عطر براي افراد خاطره اي خاص دارد و يا رايحه اي آرام بخش براي آن فرد دارد كه محققين در حال تحقيق در مورد عطر درماني نيز مي باشند. به همين دليل هم هست كه معمولا عطر هايي كه بوهاي ملايم – ليمويي و خنك دارند در عطر هاي آقايان ميان خانم ها طرفداران بيشتري دارند و عطر هاي داراي بوي فواكه معمولا براي افراد شكمو خيلي جذاب است ويا عطر هاي خانم ها كه داراي بوي گل هاي ملايم (همچون ياس و گاردينيا و گل يخ) مي باشد ميان آقايان خيلي طرفدار دارد.

قديما قبلا همه به دنبال عطر هايي بودند كه اي يك كيلومتري بوي آنها به مشام مي خورد و وقتي فردي كه آن عطر را زده بود در خيابان راه مي رفت مي توانستيد توسط عطر وي او را رد يابي كنيد اما امروزه به اين نتيجه رسيده اند كه عطر شخصيت افراد را نيز درون خود بايد نمايان نمايد پس بايد عطري را انتخاب كنيد كه تا فاصله دوري انگشتان دستتان از بدنتان بويش صادر گردد نه بيشتر بگونه اي كه هر فرد با نزديك شدن به شما آن بو را احساس كند و اگر از شما دور شود ديگر آن بو را احساس نكند به همين دليل هم هست كه عطر هاي جديد بوهاي ملايم تري نسبت به عطر هاي قديمي دارند.

در پايان به دوستان كنجكاو در اين زمينه بايد بگويم  در ملاقات هاي رمانتيك هيچوقت از عطر هاي تند و زننده استفاده نكنيد چون به همان مقدار كه بوي بد ممكن است روي طرف مقابل تاثير بگذارد بوي تند و زننده نيز تاثير مي گذارد. مطمئن باشيد با آراستگي و شخصيت خود بيشتر مي توانيد طرف مقابل خود را جذب كنيد و گول تبليغات بي پايه و اساس را نخوريد. فقط سعي كنيد به شخصيت و علاقه طرف مقابل خود بيشتر توجه داشته باشيد و اگر توانستيد بفهميد آن فرد از چه طيف عطري خوشش ميايد همان طيف عطر را استفاده كنيد نياز به هيچ چيز ديگري نيست.

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 19:32 | لینک  | 

1- روزانه 10 تا 30 دقیقه به قدم زدن بپردازید، و در این حین لبخند بزنید. این برترین داروی ضد افسردگی ست.

2- حداقل 10 دقیقه در روز با خود خلوت کنید

3- با استفاده از ویدئو برنامه های تلویزیونی آخر شب و مورد علاقه تان را ضبط کنید، و خواب بیشتری کنید.

4- صبحها که از خواب بیدار می شوید این جمله را کامل و تکرار کنید: « امروز قصد دارم….»

5- با سه E زندگی کنید؛ Energy (انرژی)، Enthusiasm (شوق)، Empathy (فهم و همدلی با دیگران)، و همینطور با سه F یعنی Faith (ایمان)، Family (خانواده) و Friends (دوستان).

6- امسال بیشتز از سال پیش به تماشای فیلمهای عمومی (مناسب برای تمام سنین)، بازی با دوستان و خواندن کتاب بپردازید.

7- زمانی را به مراقبه و نیایش اختصاص دهید. اینها سوخت روزانه برای انجام زندگی پر مشغله مان را فراهم می کنند.

8- با افراد بالای 70 و زیر 6 سال اوقات بیشتری صرف کنید.

9- وقت بیداری بیشتر رویا ببینید.

10- از غذاهایی که از گیاهان و درختان بار می آیند بیشتر مصرف کنید، و ازآنها که در کارخانه ها تولید می شوند کمتر.

11- مقداری چای سبز و مقادیر بسیار فراوان تری آب بنوشید. ایدا اریزا (نوعی زغال اخته آبی رنگ)، غذاهای دریائی، گل کلم، بادام و گردو و خشکبار مصرف کنید.

12- تلاش کنید هر روز حداقل سه نفر را به لبخند وادارید.

13- از خانه گرفته تا داخل ماشین و روی میز کار همه را مرتب و تمیز کنید، بگذارید انرژی تازه ای وارد زندگیتان شود.

14- انرژی پرارزشتان را بر سر شایعه سازی، هیولاهای انرژی خوار، مسائل مربوط به گذشته، افکار منفی و یا آنچه بدان کنترل ندارید هدر ندهید. در عوض انرژیتان را صرف همین لحظه مثبت اکنون کنید.

15- این را فهم کنید که زندگی یک مدرسه است و شما اینجائید تا بیاموزید، تا همه امتحانهایتان را بگذرانید. مشکلات تنها بخشی از این دوره آموزشی اند که درست مثل کلاس درس جبر می آیند و می روند، منتها درسهائی که از این کلاس فراگرفته می شود عمری با شما باقی خواهد ماند.

16- صبحانه تان را چون یک شاه، ناهارتان را چون یک شاهزاده و شام تان را چون بچه دانشگاهی ای بخورید که کارت اعتباریش ته کشیده باشد.

17- بیشتر لبخند بزنید و بیشتر بخندید. این هیولاهای انرژی خوار را ازتان دور نگه خواهد داشت.

18- زندگی چندان عادلانه به نظر نمی رسد، با این حال زیباست.

19- زندگی کوتاه تر از آنیست که وقتمان را صرف تنفر از دیگران کنیم.

20- خودتان را خیلی جدی نگیرید، دیگران هم اینکار را در مورد شما نمی کنند.
21- مجبور نیستید همه بحث ها و منازعات را به نفع خود تمام کنید. با مخالفتها موافقت کنید.

22- با گذشته تان از در سازش در آئید، آنوقت دیگر اکنونتان را خراب نخواهید کرد.

23- زندگی تان را با زندگی دیگران مقایسه نکنید. شما از موضوع و هدف این سفر آنها هیچ نمی دانید.

24- از شمع هایتان استفاده کنید، خوشگل ترین ملافه تان را کنار نگذارید، برای روز مبادا و یا روزی خاص نگه شان ندارید، امروز همان روز بخصوص است.

25- جز شما کس دیگری مسئول خوشبختی تان نیست.

26- همه باصطلاح بدبختیها را با این جمله قالب دهید: «آیا تا پنج سال آینده، هیچ اهمیتی خواهند داشت؟»

27- همه را به خاطر هر چیز و همه چیز ببخشید.

28- افکار مردم در مورد شما، هیچ ربطی به شما ندارند.

29- زمان ، حلال همه مشکلات است. به همه چیز زمان دهید، زمان.

30- یک موقعیت هر چقدر خوب یا بد، بالاخره تغییر می کند.

31- زمان بیماری، این شغل نیست که به دردتان می رسد،خانواده ودوستانتان هستند. با آنها با مهربانی در تماس باشید.

32- از شر هر آنچه سودمند، زیبا و شادی بخش نیست، خلاص شوید.

33- حسادت هدر دادن وقت است. شما الان به همه آنچه نیاز دارید رسیده اید.

34- بهترینها هنوز در راه اند. کمی صبر کنید…

35- هر حسی که می خواهید داشته باشید، بلند شوید، شیک کنید و بزنید بیرون.

36- کار درست را انجام دهید!

37- اغلب با خانواده در تماس باشید.

38- شبها قبل از خواب این جمله را کامل و تکرار کنید: «به خاطر… ممنونم.» «امروز به … دست یافتم.»

39- یادتان باشد، برکتهای زندگی آنقدر هست که استرس و نگرانی را بدان راهی نباشد.

40- از سفر لذت ببر. یادت باشد که این شهر بازي نیست و تو هم در پی یک گشت و گذار کوتاه نیستی. بهترین استفاده را از آن کنید و از سفرتان لذت ببرید

 

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 17:29 | لینک  | 

در مسابقات بین المللی FiFi چيزي شبيه اسكار فيلم هاي سال عطر هاي ذيل برنده شدند

Fragrance of the Year – Women’s Luxe:
Harajuku Lovers Fragrance – Love, Lil’Angel, Music, Baby, “G” – Coty Prestige

Fragrance of the Year – Men’s Luxe:
I am King – Sean John – Sean John Fragrances

Fragrance of the Year – Women’s Popular Appeal
American Beauty Beloved - BeautyBank

Fragrance of the Year – Men’s Popular Appeal:
McGraw by Tim McGraw – Coty Inc.

Fragrance of the Year Unique Boutique:
Tom Ford Private Blend Champaca Absolute – Tom Ford Beauty

Fragrance of the Year Women’s Nouveau Niche:
Chloé Eau de Parfum – Coty Prestige

Fragrance of the Year Men’s Nouveau Niche:
Burberry the Beat for Men – P & G Prestige Products, Inc.

 

Hall of Fame:
Marc Jacobs

Female Celebrity Fragrance of the Year:
Paris Hilton

Fragrance of the Year  - Private label/Direct Sell:
Victoria’s Secret Sexy Little Things Noir Eau de Parfum – Victoria’s Secret Beauty

Fragrance Hall of Fame  - two winners!
Davidoff Cool Water – Coty Prestige
White Diamonds Elizabeth Taylor – Elizabeth Arden

Perfume Extraordinaire of the Year:
MANE for A Travers Le Miroir Thierry Mugler, Clarins Fragrance Group
(Perfumer: Alexis Dadier, Mane Paris)

Editorial Excellence in Fragrance Coverage:
Women’s Scent Feature won by Allure Magazine for "Uncommon Scents"

Men’s Scent Feature won by Elle Magazine for “This Year’s Model: What a Boy Wants”

"Scent Bite" won by Elle Magazine for "Advanced Chemistry"

Blog won by Bois de Jasmin for “Scents of Cities – Kiev”

Technological Breakthrough of the Year:
Mane USA
for Aquafine

Bath and Body Line of the Year:
Angel “Les Parfums Corps” by Thierry Mugler
, Clarins Fragrance Group

Interior Scent Collection of the Year:
Nest Fragrances Collection Candles
– Candela Group

Best Packaging of the Year Women’s Prestige – A TIE!
Harajuku Lovers Fragrances
– Coty Prestige
Ma Dame – Jean Paul Gaultier
– Beauté Prestige International

Best Packaging of the Year  Men’s Prestige:
91X Rocawear
– Elizabeth Arden

Best Packaging of the Year Women’s Popular Appeal:
Avon Bond Girl 007
– Avon Products, Inc.

Best Packaging of the Year Men’s Popular Appeal:
McGraw by Tim McGraw
– Coty Inc.

Best Media Campaign of the Year Women’s:
Sensuous
– The Estee Lauder Lauder Companies

Best Media Campaign of the Year Men’s:
Dirty English From Juicy Couture
– Elizabeth Arden

Retailer of the Year: 
QVC and Tova Borgnine

C.F.S.S. Top Scorer of the Year:
Carlos Fernandez-Velasco
,

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 20:30 | لینک  | 

توجه داشته باشيد كه اين انتخاب با انتخاب عطر هاي برتر سال كه  به نام FIFI AWARD  (چيزي شبيه جوايز OSCAR) تفاوت دارد. وهمه ساله ميان عطر بازان جهان برترين عطر ها روي اينترنت انتخاب مي شوند

امسال عطر هاي منتخب عطر بازان به شرح ذيل بودند.

خانم ها

بهترين عطر mitsouko از كارخانه guerlain

بهترين عطر جديدي No 5 Eau premiereاز كارخانه  Channel  ( با عطر معروف NO.5  همين كارخانه فرق دارد)

بهترين عطر روز : Channel No.5

برترين عطر شب: Guerlain Shalimar

بهترين بسته بندي:ANGEL TERRY MUGLER

بهترين عطر خاص :Carnal Flower

بهترين عطر فروش گسترده (ارزان قيمت): TABU  از كارخانه DANA

بهترين عطر ستاره ها: Lovely  توسط SARAH JESICA PARKER

 

آقايان

بهترين عطر : TERRE d'Hermes

بهترين عطر جديد: GUERLAIN HOMME

بهترين عطر روزانه: TERRE D'Hermes

بهترين عطر شب: Armani Code/Black Code

بهترين عطر خاص : L'Air Du Desert Marocain

بهترين عطر ارزان قيمت : OLD SPICE

بهترين عطر ستاره ها: UNFORGIVABLE  توسط SEAN JOHN

 

كارخانه برتر سال:  GUERLAIN

بزودي نيز ليست كانديداهاي عطر هاي برتر عطر بازان منتشر خواهد شد

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 20:20 | لینک  | 

كانديداهاي برترين عطر هاي سال براي مسابقات FIFI به شرح ذيل بودند


Luxe

 


خانم ها 

 

Absolutely Irrésistible Givenchy

Parfums Givenchy

Burberry The Beat

P&G Prestige Products, Inc.

Chanel No. 5 Eau Premiere

Chanel

elle Yves Saint Laurent

YSL Beaute

Fairy Dust by Paris Hilton

Parlux Fragrances, Inc.

Fancy Jessica Simpson

Parlux Fragrances, Inc.

Gucci by Gucci EDT

P&G Prestige Products, Inc.

Guess by Marciano

Parlux Fragrances, Inc.

Harajuku Lovers Fragrances - Love, Lil' Angel, Music, Baby, "G"

Coty Prestige

John Varvatos Eau de Parfum

Beauté Prestige International

Lilly Pulitzer - Wink, Beachy, Squeeze

Gary Farn Ltd.

MA DAME - Jean Paul Gaultier

Beauté Prestige International

Magnifique

Lancôme

Ralph Lauren Notorious

Ralph Lauren Fragrances

Sensuous

Estée Lauder

Shiseido Zen

Shiseido Cosmetics America

Vera Wang Look

Coty Prestige

Viva la Juicy from Juicy Couture

Elizabeth Arden


 

 

آقايان

 

212 Sexy Men by Carolina Herrera

Puig Beauty & Fashion Group

9IX Rocawear

Elizabeth Arden

Boss Pure

P&G Prestige Products, Inc.

Chanel Allure Homme Edition Blanche

Chanel

Deseo for Men by Jennifer Lopez

Coty Prestige

Dior Homme Sport

Christian Dior Parfums

Dirty English from Juicy Couture

Elizabeth Arden

Dolce & Gabbana the one for Men

P&G Prestige Products, Inc.

DY by Daddy Yankee

Falic Fashion Group

Emporio Armani Diamonds for Men

Giorgio Armani Parfums

Gucci by Gucci Pour Homme

P&G Prestige Products, Inc.

Guerlain Homme

Guerlain

I Am King - Sean John

Sean John Fragrances

IZOD

Gemini Cosmetics

Perry Ellis Men

Falic Fashion Group

Pi Neo

Parfums Givenchy

Polo Modern Reserve

Ralph Lauren Fragrances

Prada Infusion D'Homme

Puig USA, Inc.

Versace Pour Homme

EuroItaly Inc.

Zirh Ikon

Zirh Holdings, LLC


 

 

جديد خانم ها 

 

 

 

B de Boucheron

YSL Beaute

Bond No. 9 Andy Warhol Union Square

Bond No. 9 New York

Chloé Eau de Parfum

Coty Prestige

Dark Amber & Ginger Lily Cologne

Jo Malone

David Yurman

Clarins Fragrance Group

Dolce & Gabbana l'eau the one

P&G Prestige Products, Inc.

India Hicks Island Night

Crabtree & Evelyn

Jeanne Lanvin

P&G Prestige Products, Inc.

Love, Ralph Lauren

Ralph Lauren Fragrances

Onde Collection by Giorgio Armani - Extase, Mystère, Vertige

Giorgio Armani Parfums

Pearls by Carol’s Daughter                 

Carol’s Daughter


 

جديد آقايان

 

Brooks Brothers New York Gentlemen Eau de Toilette

Inter Parfums USA, LLC

Burberry The Beat for Men

P&G Prestige Products, Inc.

Cartier Roadster

Cartier

Gant Silver

Elizabeth Arden

Sweet Lime & Cedar Cologne

Jo Malone

The Essence by Porsche Design

Clarins Fragrance Group


 

Unique Boutique

 

Category encompasses women's, men's and unisex fragrances

 

Acqua di Parma Profumo (women's)

Acqua di Parma

Aedes de Venustas (unisex)

Aedes de Venustas

Azzaro Couture (women's)

Clarins Fragrance Group

Bendelirious (women's)

Henri Bendel

Guerlain L'Art et La Matière Cruel Gardenia (women's)

Guerlain

Guerlain Les Elixirs Charnels Gourmand Coquin (women's)

Guerlain

Homage (unisex)

Amouage Ltd.

Jil Sander Scent 79 Man (men's)

Coty Prestige

Jubilation 25 (women's)

Amouage Ltd.

Jubilation XXV (men's)

Amouage Ltd.

Karl Lagerfeld Kapsule - Floriental, Woody, Light (unisex)

Coty Prestige

La Collection Particulière -Passage No. 4, Passage No. 8, Passage No. 9 (women's)

Christian Dior Parfums

Les Exclusifs de Chanel Beige (women's)

Chanel

Lisa Hoffman Variations - Japanese Agarwood, Madagascar Orchid (women's)

Lisa Hoffman Beauty

Lyric Eau de Parfum Woman (women's)

Amouage Ltd.

Lyric Eau de Parfum Man (men's)

Amouage Ltd.

Neil Morris for Takashimaya New York (unisex)

Neil Morris Fragrances

Tom Ford Private Blend Champaca Absolute (unisex)

Tom Ford Beauty


 

 

عمومي

 

خانم ها 

 

American Beauty Beloved

BeautyBank

Bijan VIP Women

Five Star Fragrance Company

Blue Seduction for Women by Antonio Banderas

Puig USA

Celine Dion Sensational

Coty Inc.

Hilary Duff's Wrapped with Love

Elizabeth Arden

Samba Fresh Woman

The Perfumer's Workshop International, Ltd.


 

آقايان 

 

Bijan VIP Men

Five Star Fragrance Company

McGraw by Tim McGraw

Coty Inc.

Mustang Blue for Men Fragrance

The Estèe Lauder Companies

Samba Fresh Man

The Perfumer's Workshop International, Ltd.


 

Private Label/Direct Sell

 

Women's

 

Avon Bond Girl 007

Avon Products, Inc.

Black Amethyst

Bath and Body Works

Brooks Brothers New York Ladies Eau de Parfum

Inter Parfums USA, LLC

Go Red

Five Star Fragrance Company

Secrets d'Essences Iris Noir

Yves Rocher

Victoria's Secret Sexy Little Things Noir Eau de Parfum

Victoria's Secret Beauty

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 19:37 | لینک  | 

برترين عطرهاي جديد 2007/ و ابتداي سال 2008

منتخب عطربازان اينترنتي

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 12:12 | لینک  | 

لیست عطر های در حال رقابت براي كسب رتبه برترين عطر سال در مسابقات بين المللي به شرح ذيل مي باشد :

 • WOMEN’S LUXE: (11 finalists due to a tie)
  • Chanel Chance Eau Fraiche - Chanel
  • Coach - BeautyBank
  • Daisy Marc Jacobs – Coty Prestige
  • DKNY Delicious Night Eau de Parfum – Donna Karan Cosmetics
  • Dolce & Gabbana the one – P&G Prestige Products, Inc.
  • Emporio Armani Diamonds – Giorgio Armani Parfums
  • Kelly Calèche - Hermès
  • M by Mariah Carey – Elizabeth Arden
  • Nina by Nina Ricci – Puig Beauty & Fashion Group
  • Ralph Rocks by Ralph Lauren – Ralph Lauren Fragrances
  • Usher She – Liz Claiborne Cosmetics

  MEN’S LUXE: (12 finalists due to ties)
  • Attitude by Giorgio Armani – Giorgio Armani Parfums
  • Burberry Summer for Men – P&G Prestige Products, Inc.
  • Calvin Klein MAN – Coty Prestige
  • Chrome Legend by Azzaro – Clarins Fragrance Group
  • Diesel Fuel for Life Men – L’Oréal Designer Fragrances
  • Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme – P&G Prestige Products, Inc.
  • Fleur du Male Jean Paul Gaultier – Beauté Prestige International
  • “For Him” Narciso Rodriguez – Beauté Prestige International
  • Guess Suede – Parlux Fragrances, Inc.
  • Polo Explorer Ralph Lauren – Ralph Lauren Fragrances
  • Tommy Bahama Set Sail St. Barts Him – Gemini Cosmetics
  • Usher He – Liz Claiborne Cosmetics

  WOMEN’S NOUVEAU NICHE: (12 finalists due to ties)
  • Agent Provocateur Maitresse – Selective Beauty
  • Armani Privé Rose Alexandrie – Giorgio Armani Beauty
  • Bond No. 9 New York Andy Warhol Silver Factory (unisex) – Bond No. 9 New York
  • Bond No. 9 New York Bryant Park – Bond No. 9 New York
  • Bond No. 9 New York Saks Fifth Avenue for Her – Bond No. 9 New York
  • Burberry Brit Sheer – P&G Prestige Products, Inc.
  • Gucci by Gucci – P&G Prestige Products, Inc.
  • Iris Pallida – L’Artisan Parfumeur
  • L’Eau de Jatamansi – L’Artisan Parfumeur
  • Prada Infusion D’Iris – Puig Beauty & Fashion Group
  • Versace – EuroItaly
  • Visa de Robert Piguet – Fashion Fragrances & Cosmetics, Ltd.

  MEN’S NOUVEAU NICHE
  • Armani Privé Vetiver Babylone – Giorgio Armani Beauty
  • Bond No. 9 New York Andy Warhol Silver Factory (unisex) – Bond No. 9 New York
  • Bond No. 9 New York Saks Fifth Avenue for Him – Bond No. 9 New York
  • Courvoisier L’Edition Imperiale – Kraft International Marketing, Inc.
  • Cravache Robert Piguet – Fashion Fragrances & Cosmetics, Ltd.
  • Givenchy Classic Fragrances – Parfums Givenchy
  • Kiton Black Eau de Toilette Spray – Aramis & Designer Fragrances
  • L’Oeuvre Noire by Kilian – By Kilian
  • Tom Ford for Men – Tom Ford Beauty
  • West Indian Lime – Crabtree & Evelyn

  WOMEN’S POPULAR APPEAL (only seven finalists in this category):
  • Bijan Nude Women – Five Star Fragrance Company
  • Celine Dion Enchanting – Coty Inc.
  • Flirtatious - BeautyBank
  • Florecita Shelbie Bruce – Revelations Perfume & Cosmetics Inc.
  • Intimately Beckham Women – Coty Inc.
  • Samba Sexy Woman – Perfumer’s Workshop International, Ltd.
  • So Luxurious by Daisy Fuentes - BeautyBank

  MEN’S POPULAR APPEAL (only five finalists in this category):
  • Bijan Nude Men – Five Star Fragrance Company
  • Blue Seduction for Men by Antonio Banderas – Puig Beauty USA
  • Intimately Beckham Men – Coty Inc.
  • Mustang Cologne Spray – Aramis and Designer Fragrances
  • Samba Sexy Man – Perfumer’s Workshop International, Ltd.

  WOMEN’S PRIVATE LABEL/DIRECT SELL (only seven finalists in this category):
  • Banana Republic Malachite – Inter Parfums USA
  • Christian Lacroix Rouge – Avon Products, Inc.
  • Gapbody Washed Cotton – Inter Parfums USA
  • Gap Individuals – The Original (unisex) – Inter Parfums USA
  • Secrets d’Essence Rose Absolute – Yves Rocher
  • Signature Collection Velvet Tuberose EDT – Bath and Body Works
  • Supermodel by Victoria’s Secret – Victoria’s Secret Beauty

  MEN’S PRIVATE LABEL/DIRECT SELL (only five finalists in this category):
  • Banana Republic Cordovan – Inter Parfums USA
  • C.O. Bigelow Barber Cologne Elixir Blue – Bath & Body Works
  • Derek Jeter Driven Black – Avon Products, Inc.
  • G7 Gapmen Daily Grooming – Spiked – Inter Parfums USA
  • Gap Individuals – The Original (unisex) – Inter Parfums USA

پس از اعلام نتایج مسابقات و انتخاب برترين عطر ها نام آنها را اعلام خواهيم نمود

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 18:29 | لینک  | 

يكي از دوستان از من دو سوال خصوصي كرد كه نشانه توجه ايشان به وبلاگ بنده بود:

يك سوال اين بود كه وجود عطر و ادكلن و و تيپ و آرايش و ظاهر و همچنين مسايل روانشناسي چه ربطي به مسايل انتخاباتي دارد؟ سوال دوم در مورد پاسخ بنده به يكي از خوانندگان در زمينه رواج نسكافه و پذيرايي در اداراه بود؟

 

بدم نيومد بجاي اينكه پاسخ ايشان را خصوصي بدهم بصورت عمومي در ادامه مطلب بدهم تا بقیه نیز متوجه  ذهنيت بنده شوند:

 

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 10:54 | لینک  | 

 

چه رنگ لباسي به شما مي آيد؟

 

 

شـايد بـراي شـما اتفاق افتاده باشد كه دوستتان را  ديده باشيد كه پيراهني صورتي به تن كرده و توسط اطرافيان مورد تحسـين، تـمجـيد و تـوجه فـراوان قـرار گرفته باشد. شما نيز به تبـع او تصـميـم گرفتـيـد كـه  پيراهني به همان رنگ تهيـه كـرده و بـر تن كنيد اما  بعد از اينكار مورد تمسخر و ريشخـنـد ديـگــران قــرار گرفته و همان نگاههاي پيشين نيز از شما برگردانـده شـد و در نتيجه آنها را از تن درآورده و لباسهاي مشكي، آبي و خاكستري قبلي خود را پوشيديد.

  اگر مي خواهيد بدانيد كه چرا آن پيراهن صورتي مناسب شمـا نبود و چرا اين به آن معنا نـيست كه ديـگر نـبايد لـباسهاي رنـگي بپوشيد، به ادامـه مقاله توجه كنيد.

 

 رنـگ پوست شـما چه تيره باشد،چه روشن وچه درميان اين دو،ميتوانيد رنگي مناسب براي لباس خود انتخاب نماييد.

 

 

پوستهاي تيره

افراد تيره پوست معمولا داراي چشمان و موهاي مشكي يا قهوه اي تيره مي باشند كه در اين صورت بايد لباسي را انتخاب كرد كه با رنگـهاي تـيره مـغايرت داشـتـه بـاشـد. اين مغايرت چهره را از يكنواختي بيرون آورده و باعث جذابيت بيشتر مي گردد.

 

رنگهاي مناسب براي اين گروه

 • صورتي
 • سفيد
 • خاكي
 • آبي ملايم
 • طوسي روشن

رنگهاي نا مناسب اين گروه

 • مشكي
 • قهوه اي تيره
 • فيروزه اي
 • سبز يشمي
 • قرمز تيره

اگر جزء اين دسته افراد هستيد از پوشيدن لباس با رنگهاي گرم و تيره خودداري كنيد. از آنجايي كه رنگ مشكي و آبي تيره مــعـمولا" به عنوان لبـاس رسمي كار در نظر گرفـتـه شده و نميتوان بطور كامل آن را كنار گذاشت، لذا سعي كنيد بكارگيري آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نماييد.

 

پوستهای معمولي ( نه تيره نه روشن )

افرادي كه داراي چنين رنگ پوستي هستند ميتوانند تقريبا" از هر رنگ لباس استفاده كنند. از آنجاييكه هر دو رنگ روشن و تيره ميتواند با اينگونه رنگ پوست مغايرت داشته باشد، بنابراين از هر دو رنگ مي توان استفاده نمود و لي بهتراست پيراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب كرد.

 

رنگهاي مناسب اين گروه

 • بژ
 • آبي
 • سورمه اي
 • گندمي
 • مشكي
 • صورتي

رنگهاي نامناسب اين گروه

 • مغز پسته اي
 • بنفش
 • قهوه اي تيره
 • قرمز

 تنها رنگهايي كه در اين گروه اصلا" نبايد بكار برد، رنگهاي نزديك به رنگ پوست است. براي مثال اگر رنگ پوست شما زيتوني است، از پوشيدن لباسهاي زيتوني يا قهوه اي خودداري كنيد.

 

پوستهاي روشن

اين گونه افراد معمولا" موهايي بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبي، طوسي يا قهوه اي روشن است. رنگي مناسب اين گروه است كه با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

 

رنگهاي مناسب اين گروه

 • آبي ملايم
 • قهوه اي
 • بژ
 • آبي سير

 

رنگهاي نا مناسب اين گروه

 • قرمز
 • صورتي
 • نارنجي
 • زرد
 • ارغواني
 •  سفيد

در اين گروه بطور كلي بايد از رنگهاي خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد كافي با رنگ پوست بوجود آيد. بكارگيري رنگهاي گرم به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود.

 

 

 

پينوشت : منتشر شده در نشریه صفر و یک

 

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 17:25 | لینک  | 

 

20 درصد عینک هاى آفتابى در بازار غیر استاندارد است

 

 

دقت در انتخاب عینک آفتابی:

 

امروزه عینکهای آفتابی بویژه در میان جوانان رواج زیادی یافته است متاسفانه در اغلب موارد از این عینک ها به عنوان وسیله تزئینی استفاده می شودو به همین خاطر در انتخاب نوع آن دقت کافی نمی شود همچنین عده ای عینک آفتابی را وسیله ای غیر ضروری می دانند ولی عینک های آفتابی دارای فوایدی نیز می باشند البته اگر درست انتخاب شوند ودر محیطهایی که نور شدت زیادی دارد عینک های آفتابی به چند روش امکان دید را بهتر خواهند کرد.

 

در روزهایی که نور خورشید شدت زیادی دارد گیرنده های نوری شبکیه تحریک می شوند و حساسیت کنتراست آنها کاهش می یابد عینک های آفتابی زرد-نارنجی رنگهای بنفش ، آبی وسبز را جذب میکنند و این رنگها به صورت رنگ خاکستری با شدتهای مختلف دیده می شوند در مقابل رنگهای سبز ، زرد،نارنجی و قرمز با این عینکها بهتر دیده می شوند و کنتراست رنگ افزایش می یابد البته با این عینکها ، رنگ ها ممکن است مقداری غیر عادی بنظر برسند بیمارانی که کنتراست رنگ آنها کاهش یافته است مانند مبتلایان به آب مروارید از این عینک ها سود می‌برند و یکی دیگر از فواید تقریبا تمام عینکهای آفتابی تیره این است که بیشتر آنها اشعه ماوراء بنفش را جذب می‌کنند .

 

انتخاب عینک آفتابی:

 1- فریم های نایلون یا کامپوزیت دوام بیشتری دارند .

 2- فریمهای سیمی انعطاف پذیرترند و امکان تغییر شکل مناسب آنها وجود دارد .

 3-  عدسیهای شیشه ای از نظر خواص فیزیک نور بهتر هستند و دیرتر خش پیدا می‌کنند و عدسی‌های پلاستیکی دیرتر می شکنند.

رنگ عینک آفتابی :

رنگهای کهربایی یا زرد برای فعالیت در محیطهای شفاف یا مه آلود مفید هستند این عینکها در ورزشهایی که نیاز به سرعت بالا دارند مانند اسکی مفید هستند زیرا با جذب نور آبی که تمرکز را بیشتر می کند کنتراست را افزایش می دهند  .

 عینک‌های دودی یا خاکستری بهترین انتخاب برای رانندگی و مصرف عمومی هستند .
با این عینک‌ها درک عمق تا حدودی مشکل می‌شود . اما کنتراست بسیار خوب می‌باشد.

 عینکهای آفتابی آبی یا بنفش برای استفاده در هیچ شرایطی مناسب نیستند زیرا کنتراست رنگ را کاملا از بین می برند . تنها کاربرد این عینکها تبعیت از مد می باشد .

 رنگ قهوه ای مانند عینکهای خاکستری یا دودی درک درستی از رنگ ارائه نمی دهند .

 

 

 

 

 

پينوشت : منتشر شده در نشریه صفر و یک

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 17:39 | لینک  | 

 درس هايي براي زندگي

 

1- اعتماد سازي سالها بطول مي انجامد، اما ممكن است در عرض چند ثانيه از ميان برود.

 

2- در اين دنيا اهميت ندارد كه چه چيزهايي داريد، بلكه اين مهم است كه چه كسي را در زندگي خود داريد.

 

3- هنگامي كه خود را با ديگران مقايسه ميكنيد در واقع ارزش وجودي خود را زير سوال ميبريد. ما همگي افرادي بي همتا و منحصر بفرد ميباشيم.

 

4- شما ميتوانيد كاري را در يك لحظه انجام دهيد كه تا پايان عمر موجب پشيماني و اندوه شما گردد.

 

5- براي رسيدن به شخص آرماني و ايده آل خودتان به روندي مادام العمر نياز است.

 

6- با بهره گيري از فرصتهاست كه ما شجاعت را مي آموزيم.

 

7- يا بايد رفتار و نگرش خود را كنترل كنيد و يا آنكه تحت فرمان رفتار خود در خواهيد آمد.

 

8- ما نسبت به كرده خود مسئول ميباشيم، صرفنظر از اينكه چگونه آن را توجيه كنيم.

 

9- هر چقدر هم كه آغاز يك رابطه پر حرارت و عاشقانه باشد، علاقه و احساسات آتشين فرو خواهد نشست و بهتر است چيز ديگري جاي آن را بگيرد.

 

10- قهرمانان افرادي هستند كه عملي را كه ميبايست انجام پذيرد را انجام مي دهند، صرفنظر از پيامدهاي آن.

 

11- پول ابزاري نامناسب براي امتياز دهي ميباشد.

 

12- ميزان كمال و پختگي به نوع تجارب و ميزان درس گيري شما از آن تجارب بستگي دارد و نه به ميزان سن شما.

 

13- اين با خارج گشتن از محدوده آسايش است كه ما رشد ميكنيم.

 

14- هر مقدار هم كه دوست شما خوب باشد، بر خي اوقات احساسات شما را جريحه دار خواهد كرد، و شما بايد وي را مورد بخشش قرار دهيد.

 

15- اين تنها كافي نيست كه ديگران را مورد بخشش قرار دهيد، برخي اوقات شما خودتان را هم بايد ببخشيد.

 

16- هر اندازه هم كه قلب شما شكسته شده باشد، جهان براي اندوه شما از حركت نخواهد ايستاد.

 

17- پيشينه و شرايط شما قطعا در آنچه كه هستيد تاثير گذار بوده اند، اما شما در شكل گيري شخصيت آينده خود مسئول ميباشيد.

 

18- دو فرد ممكن است به يك چيز واحد و كاملا يكسان نگاه كنند و چيزهايي كاملا متفاوت ببينند.

 

19- كيفيت ارتباط برقرار كردن شما تعيين كننده كيفيت زندگي شما خواهد بود.

 

20- شما قادر هستيد به هر چه كه ميخواهيد برسيد، بشرط آنكه ايمان داشته باشيد كه استحقاق آن را داريد و وقت، انرژي و ذهن خود را وقف آن كنيد.

 

21- شما مي بايد اهداف خود را بر اساس خواسته هاي خود تعيين كنيد، و نه خواسته هاي ديگران.

 

22- زندگي در گذشته و آينده از زندگي امروز شما مي كاهد.

 

23- اگر تناسب اندام خود را حفظ نكنيد در دراز مدت تاوان آن را خواهيد پرداخت.

 

24- در هر كجا از عرصه زندگي كه شما براي آن انرژي صرف نميكنيد، زيان خواهد ديد.

 

25- شما قادر نميباشيد ديگران را وادار كنيد تا شما را دوست داشته باشند، تنها كاري كه ميتوانيد انجام دهيد آنست كه فردي دوست داشتني گرديد.

 

26- اگر شما از انتظارات و نيازهاي خود به ديگران چيزي نگوييد، تنها چيزهايي را كه آنها حدس ميزنند شما به آن نياز داريد را در اختيارتان قرار خواهند داد. و اين ممكن است با خواسته هاي شما بسيار متفاوت باشد.

 

 

مهندس عماد آبشناس

 

پینوشت : منتشر شده در نشریه صفر و یک و ترجمه های عربی و انگلیسی آن در برخی مطبوعات کشورهای عربی و انگلیسی زبان منتشر شده

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 15:30 | لینک  | 

همانطور كه قول داده بوديم جايزه بهترين عطر هاي سال را براي شما منعكس خواهيم نمود :

عطرهاي برنده جايزه FIFI2007 كه مشابه اسكار فيلم ها براي عطر ميباشد به شرح ذيل ميباشد:

 

عطر لوكس سال براي خانم ها FRAGRANCE OF THE YEAR – WOMEN’S LUXE
Juicy Couture – Liz Claiborne Cosmetics


عطر لوكس سال براي آقايان (بدليل رقابت شديد و بدست آوردن نمره مشترك) دو عطر با هم جايزه را برنده شدندFRAGRANCE OF THE YEAR – MEN’S LUXE - A TIE!
Terre d’Hermès – Hermès
Unforgivable by Sean John – Sean John Fragrances/Estée Lauder

عطر خاص زنانه  ( قابل توجه است كه عطر هاي نيچه يا خاص به عطر هايي گفته ميشود كه بصورت اختصاصي و با تعداد محدود توليد ميشوند)

FRAGRANCE OF THE YEAR – WOMEN’S NOUVEAU NICHE
KenzoAmour – Kenzo Parfums

عطر خاص مردانه  ( قابل توجه است كه عطر هاي نيچه يا خاص به عطر هايي گفته ميشود كه بصورت اختصاصي و با تعداد محدود توليد ميشوند)

 FRAGRANCE OF THE YEAR – MEN’S NOUVEAU NICHE
Viktor & Rolf Antidote – L’Oréal USA

 

عطر سال خاص فروش مستقيم (زنانه)

FRAGRANCE OF THE YEAR – WOMEN’S PRIVATE LABEL/DIRECT SELL

Dream Angels Desire – Victoria’s Secret Beauty

 

عطر خاص فروش مستقيم (مردانه) 

 FRAGRANCE OF THE YEAR – MEN’S PRIVATE LABEL/DIRECT SELL
Banana Republic Black Walnut – Inter Parfums USA

 

عطر پرفروش زنانه

FRAGRANCE OF THE YEAR – WOMEN’S POPULAR APPEAL

American Beauty Wonderful Indulgence – BeautyBank Inc.

 

عطر پرفروش مردانه

 FRAGRANCE OF THE YEAR – MEN’S POPULAR APPEAL
Antonio Antonio Banderas – Puig Beauty USA, Inc.


عطر مشهور تكريم شده

 FRAGRANCE HALL OF FAME
Angel by Thierry Mugler – Clarins Fragrance Group

 

بهترين مقاله ها و نشريات سال  كه بهترين اطلاع رساني در مورد عطر داشته اند 

EDITORIAL EXCELLENCE IN FRAGRANCE COVERAGE
– WOMEN’S SCENT FEATURE

ELLE – “Making Scents, Shop Talk” – December 2006

EDITORIAL EXCELLENCE IN FRAGRANCE COVERAGE
– WOMEN’S SCENT BITE
ELLE – “Vision Quest” – September 2006


EDITORIAL EXCELLENCE IN FRAGRANCE COVERAGE
– MEN’S FEATURE
GQ – “Stop and Smell…Haitian Vetiver?” – December 2006

TECHNOLOGICAL BREAKTHROUGH OF THE YEAR
Crescent House Publishing LLC – Scentsa Fragrance Finder,
Expert content by Jan Moran and Michael Edwards

فروشنده هاي نمونه سال

RETAILER OF THE YEAR – A TIE!
Macy’s
Sephora


BATH & BODY LINE OF THE YEAR
Juicy Couture by Liz Claiborne Cosmetics


INTERIOR SCENT OF THE YEAR
Banana Republic Chilled Sangria Candle – Inter Parfums USA

 

زيباترين بسته بندي عطرمعتبر  زنانه:

BEST PACKAGING – WOMEN’S PRESTIGE – A TIE!
Armani Privé Cuir Amethyst (unisex) – Giorgio Armani Beauty
KenzoAmour – Kenzo Parfums


زيباترين بسته بندي عطر معتبر مردانه

BEST PACKAGING – MEN’S PRESTIGE – A TIE!
Armani Privé Cuir Amethyst (unisex) – Giorgio Armani Beauty
Viktor & Rolf Antidote – L’Oréal USA

 

زيباترين بسته بندي عطر پر فروش زنانه


BEST PACKAGING – WOMEN’S POPULAR APPEAL
Secrets D’Essences Voile d’Ambre – Yves Rocher Inc

 

زيباترين بسته بندي عطر پر فروش مردانه


BEST PACKAGING – MEN’S POPULAR APPEAL
Driven – Derek Jeter – Avon Products, Inc.

 

 

پينوشت ۱: شايان ذكر است كه اين جايزه ها مربوط به بهترين عطر ها در آمريكا بوده و هنوز مسابقات بهترين عطر ها در اوروپا برگزار نشده است كه بلا فاصله پس از برگزاري براي شما منعكس خواهد شد و لازم به ذكر است كه برخي عطر ها نمره مساوي به دست آورده اند كه هر دو معرفي شده اند.

 

پينوشت ۲ : منتشر شده در نشريه صفر و يك

 

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 17:24 | لینک  | 

عطرشناسی

امروز مشخصات كلي در مورد عطر ها را مطرح خواهيم نمود و در هفته هاي آينده در مورد عطر هاي مختلف سخن خواهيم گفت...

اصطلاح عطر ...!؟

تقریبا غیر ممکن است که در مورد عطر با توجه به مواد تشکیل دهنده آن صحبت کنیم چرا که فرمول ساخت عطر برای طراحان آن عطر محفوظ است و البته سری.

تقریبا بیش از 85%  عطر ها در اروپا و مخصوصا در کشور های فرانسه ، آلمان ، سوئیس، اسپانیا ، هلند و انگلستان تولید میشود اما ريشه توليد عطر توسط ايراني ها ـ مصري ها ـ هندي ها و چيني ها بوجود آمد.

تركيب عطر وادکلن ها

یک ادکلن آميزه اي از روغنهاي اساسي(Essential Oil ) ، تركيبات معطر (Aroma Compound  ثابت كننده  (Fixatives) و  الكل (Alcohol) مي باشد. روغن هاي اساسي از طريق تـقـطـير گـلهـا،گياهان و علفها بدست مي آيد.

اگر عصاره گيري ازطريق تـقطير مـيــسر نباشد توسط روغنهاي جاذب اين كار صورت مي گـيـرد مانند گل ياس.عصاره گيري توسط روغنهاي جاذب اساسا عمل استخراج توسط جذب مواد معطر بداخل موم و سپس استخراج و جدا سازي روغن بدبو توسط الكل ميباشد.

در سـاختـن عـطر  مواد شيميايي معطر نيز بكار ميرود. ثـابـت كننده ها كه وظيفه پيوند دادن و متصل كردن عطرهاي گوناگون را بعهده دارند شامل بلسان ( درخت گل حنا )، عنـبر سـائـل و شـيره غـدد بـودار آهـوي مشـك ( نــوع غليظ آن بدبو بوده اما در محلول الكل به عـنـوان عـامـل نگهدارنده كاربرد دارد ). ميـزان الكل افزوده بستگي به نوع عطر وادکلن دارد.

انـواع ادکلن ها و خـواص آنـها

هــمان طـور كـه درصد(غلظت) تركيبات معطر (اروماتيك) كاهش مي يابد(مقدار الکل افزایش می یابد)، شـدت و طول عـمـر عطر نيز كاهش مي يابد.

1- PERFUME عصاره عطر شامل %40-20 تركيبات معطر

2- Perfume EAU DE شامل 10 - 20% ترکیبات معطر

3- Eau De Toilette  شامل 5-10% ترکیبات معطر

4- Eau De Cologne  شامل 2-5 % ترکیبات معطر

تـركيـب آب و الـكل بعنوان حلال مواد معطر بكار ميرود. در عمل گرماي بدن سبب ميگردد تـا حـلال بـه سرعت تـبـخير شده و عـطر بـروي پـوست بـاقـي بـماند تا بتدريج طي چندين ساعت تبخير گردد.

از ديگر گروه هاي عطرها ميتوان به DEODORANT ها كه براي برطرف كردن بوي بد بدن ودهان و ANTI-PERSPIRANT ها كه از تعريق بدن جلوگيري ميكنند و AFTERSHAVE كـه پس از اصلاح استفاده ميگردند نام برد.

مراحل تبخير عطر

1- رايحه پايه TOP NOTE: رايحه اي كه پس از چند دقيقه از استعمال عـطـر احـسـاس مي گردد. رايحه اوليه همان احساس اوليه از بوي عطر مي بـاشد. بـه هـمين خاطر در فروش عطر تاثير بسزايي دارد. رايحه اين مرحله تازه و تند مي بـاشد. تركيـبـاتي كـه در ايـن مـرحله دخيل هستند بوي تند داشته و شديدا فرار ميباشند و بسرعت تبخير ميگردند.

2- رايحه ثانوي MIDDLE NOTE: رايحه عطرثانوي زمانيـكـه رايـحه ابتدايي از ميان ميرود آشكار ميگردد. رايحه ثانوي بدنه اصلي عطر را تشكيل ميدهد و بعنوان ملايم كنـنـده بوي تند اوليه بكار ميرود.رايحه اين مرحله چيزي حدود 10 دقيقه تا 1 ساعت بعد از استعمال عطر احساس ميگردد.

3- رايحه پاياني  BASE NOTE: رايحه عطر زماني كه رايحه پايه و ثانويه از ميان مي رونـد. تركيبات اين گروه معمولا ثابت كننده مي بـاشنـد. رايحه اين مرحله قبل از 30 دقيقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد. و همان بويي است كه در نهايت براي شما از عطر ميماند.

اينجا بايد توجه داشته باشيد كه TOPNOTE معمولاً براي اكثر افراد مشابه است اما از مرحله MIDDLENOTE بوي عطر روي پوست هاي مختلف متفاوت خواهد بود و در نهايتBASENOTE قطعاً روي پوست هاي متفاوت متغير است و بستگي به نوع پوست چربي بدن و درصد تعريق بدن و بوي بدن فرد اين مرحله فرق خواهد كرد.

منابع عطر سازي

 گياهان بعنوان منابع روغنهاي اساسي و تركيبات معطر عمده بشمار مي آيند. گياهان ايـن تـركيـبـات را بـخـاطر مـحـافـظت از حيوانات گياه خوار و همچنين جذب حشرات گرده افشان توليد مي كنند.

1- گلها: بزرگترين منبع مواد معطر مي بــاشند كه شامل گل هاي سرخ، مريم، ميخك، ياس و ابريشم ... هستند.

2- برگها: برگهاي نعناع هندي، بنفشه، رزماري، مركبات، گوجه فرنگي و علف خشك....

3- ريشه و ساقه هاي زيرزميني: ريشه درخت جوز و زنجبيل....

4- دانه ها: دانه هاي گشنيز، زيره، كاكائو، هل و باديان....

5- ميوه ها: ميوه هاي تمشك، توت فرنگي، سيب، مركبات، وانيل، فلفل شيرين....

6- روغن چوب: چوب درختان سرو، عرعر، كاج و صنوبر....

7- پوست درختان: درخت نعناع....

8- رزين(صمغ): رزين بوته كندر، بلسان(درخت گل حنا)، كاج و صنوبر....

منابع حيواني

1- مشك: از كيسه آهوي آسيايي گرفته ميشود كه مشك سنتزي(مصنوعي) به علت اقتصادي بودن جايگزين مشك طبيعي شده است.

2- كاستوريوم: كه از كيسه سگ آبي آمريكاي شمالي بدست مي آيد.

3- عنبر سائل: ماده چربي مانندي كه از نهنگ عنبر بدست مي آيد.

4- عسل: كه از كندو عسل زنبور بدست مي آيد.

منابع مصنوعي

مواد معطر ساختگي تركيبات ارگانيكي مي بـاشد كـه از فـراورده هـاي نـفـتـي و يا رزين درخت كاج حاصل ميگردد مانند كومالين و لينالول.

خانواده عطرها

۱.        FRESHY GREEN: رايحه اي كه شـبيـه عـلف و سبزه و يا برگهاي تازه چيده شده ميباشد - رايحه پر طراوت

۲.        ORIENTAL: رايحه كاجي و بلوطي و يا وانيلي - رايحه گرم

۳.         SPICY: رايحه گرم و تند.

۴.        WOODY: رايحه جنگل و چوب خشك تازه قطع شده.

۵.        FLORAL: رايحه گلها - ملايم و طبيعي.

۶.         FRUITY: رايحه ميوه ها بجز مركبات مانند: سيب، موز و توت فرنگي.

۷.       FUNGAL: رايحه قارچ مانند.

۸.        EARTHY/MOSSY: رايحه زمين جنگل و خاك.

۹.         CITRUS: رايحه مركبات مانند: نارنج، ليمو ترش و پرتغال.

۱۰.     TOBACCO: رايحه تنباكو.

۱۱·      SWEET: رايحه شيرين.

۱۲·      LIGHT: رايحه ملايم و سبك.

۱۳·     HEAVY: رايحه سنگين و گيرا.

 

نكاتي در مورد عطرها  و ادکلن ها

1- عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده كنيد نقاطي كه جريان خون قوي و پوست گـرم تر از ديگر نقاط مي بـاشد مانند مچ دست، پشت گوش، قـفسه سيـنـه، گـردن، پـشـت زانوها و داخل آرنجها.

2- عطر را بصورت چند لايه استفاده كنيد تا ماندگاري آن افزايش يابد.

3- پس از 4-3 ساعت معمولا بايد مجددا به خودتان عطر بزنيد.(البته به نوع عطر شما نيز بستگي دارد ).

4- عطر را در هواي روبروي خود اسپري كرده و از آن عبـور كـنـيد. بـا ايـن كـار عـطـر بطور يكنواخت روي بدن شما مي نشيند.

5- هيچگاه عطر PERFUME   يا عطر روغني را مستقيما روي لباس خود بكار نبريد زيرا ممكن است ايجاد لك كند. اما در مورد EAU DE TOILETTE  و EAU DE COLOGNE مشكلي خاصي در اين زمينه وجود ندارد .

6- زمان امتحان عطر هنگام خريد اجازه دهيد حداقل عـطر بـمدت 10 دقيقه روي پوست شما باقي بماند و زماني كه بوي عطر با بوي طبيعي بدن شما آميخته مـيگردد ايجاد بوي متفاوتي خواهد كرد. با اين كار انتخاب بهتري خواهيد كرد همـچنين بيش از 3 عطر را همزمان امتحان نكنيد چون بيني شما ديگر قدرت تشخيص نخواهد داشت.

 

فصل - خوش بو دوام پخش ...

خوش بو بودن عطر دوام آن پخش آن اهميت زيادي براي خريداران عطر دارد. اينجا بايد به اين مسايل توجه داشت كه عطر ها براي فصول و دما هاي مختلف با هم متفاوت هستند . عطر هايي كه بوي خيلي قوي دارند زمستاني هستند و عطر هاي داراي بوي ضعيف تر تابستاني. و دليل اصلي اين امر آن است كه در زمستان بدليل سرد تر بودن هوا تبخير الكل عطر كمتر است و در تابستان بدليل گرم بودن هوا تبخير آن بيشتر است. در برخي موارد نيز قويتر بودن عطر منجر به سردرد در برخي افراد  ميشود. . از مواردي كه خيلي ها براي عطر اهميت قايل هستند خوش بو بودن آن است البته اين مورد سليقه اي است برخي ممكن است از نوع عطري خوششان بياييد كه ديگران از آن بدشان مي آيد.

 

 

 

پینوشت : منتشر شده در دوهفته نامه صفرويك

 

نوشته شده توسط عماد آبشناس در ساعت 8:10 | لینک  |